قالیشویی تهران

داروی سفتارولین

1403.03.03
Queen Neda
0

نام دارو به فارسی : سفتارولین

نام داروی سفتارولین به انگلیسی : Ceftaroline

نام های تجاری داروی سفتارولین : Teflaro , Zinforo 

اشکال داروی سفتارولین : ویال سفتارولین

دسته دارویی سفتارولین : دارو های ضد عفونت ، ضد باکتری

 

سفتارولین

 

توضیح دارو و موارد مصرف سفتارولین : 

آنتی‌بیوتیک سفالوسپورینی سفتارولین در برابر استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین و سایر باکتری‌ های گرم مثبت فعال است . آنتی بیوتیک سفتارولین یکی از دارو های ضد عفونت و ضد باکتری است . داروی سفتارولین از دسته دارو های سفالوسپورین است که تقریباً در نسل پنجم دارو های سفالوسپورینی قرار گرفته است . داروی سفتارولین از دارو های مهم دسته سفالوسپورین ها است که در درمان عفونت های فارنژیت ٬تنفسی ، عفونت برونشیت مزمن و عفونت های پوست کاربرد موثر و مفید دارد . همچنین سفتارولین قدرت دفع بسیاری از عفونت های حاصل از باکتری‌ های گرم مثبت و منفی را دارد . سفتارولین آنتی‌ بیوتیکی است که طیف گسترده‌ ای از عوامل بیماری زای باکتریایی را از بین برده و از جمله دارو های ضد عفونت و ضد باکتری است .

عوارض داروی سفتارولین : 

در صورتی که پزشک داروی سفتارولین را برای شما تجویز کرده است ، مطمئن باشید فوائد آن بیش از مضراتش است . همچنین لازم است بدانید اکثر افرادی که سفتارولین را مصرف کرده اند عوارض جدی این دارو را تجربه نکرده اند .
عوارض جانبی هنگام مصرف سفتارولین ممکن است در برخی افراد دیده شود و پس از چند روز برطرف شود . در صورت تداوم و تشدید عوارض سفتارولین ، حتما به پزشک مراجعه کنید .
مواردی از عوارض داروی سفتارولین که احتمال دارد در شما دیده شود عبارتند از :
حساسیت ، تهوع ، اسهال و تغییر در ضربان قلب ، التهاب روده ، درد شکم و اسهال خونی .

 

تداخلات دارویی سفتارولین : 

سفتارولین می تواند با دارو ها ، ویتامین ها یا مواد غذایی که ممکن است مصرف کنید تداخل پیدا کند . تداخل با سفتارولین هنگامی رخ می دهد که موادی عملکرد دارو را تغییر دهد . برای پیشگیری از تداخل دارو ها هنگام تجویز سفتارولین ، پزشک را از استفاده تمام دارو های مصرفی مطلع سازید . 
بعضی از دارو هایی که باعث تداخل با سفتارولین می شوند ، عبارت است از :
وارفارین ، پروبنسید ، آلوپورینول ، مصرف همزمان با دارو های بیماری های گوارشی ، کبدی و کلیوی . 

 

منع مصرف داروی سفتارولین : 

قبل از تجویز سفتارولین توسط پزشک ، پرونده پزشکی یا لیست دارو های مصرفی خود را همراه با بیماری هایی که اکنون به آن دچار هستید به پزشک ارائه دهید .
شاید دارو هایی را که مصرف می کنید با سفتارولین منع مصرف داشته باشد . مصرف سفتارولین در بارداری و شیردهی فقط با تجویز پزشک متخصص قابل استفاده می باشد .
مصرف سفتارولین با دارو یا بیماری های زیر ممکن است ایجاد حساسیت کند : 
حساسیت شدید به سفتارولین یا دیگر آنتی‌ بیوتیک‌ های سفالوسپورینی ، داشتن سابقه عوارض جانبی جدی ناشی از مصرف آنتی‌ بیوتیک‌ ها ،
دارا بودن مشکلات کلیوی یا کبدی شدید .

روش مصرف داروی سفتارولین : 

توجه داشته باشید که مصرف سفتارولین در زمانی که به آن نیازی نیست باعث می‌ شود اثر بخشی دارو در مواقع نیاز از بین برود .
برای اطلاع از روش و نحوه مصرف داروی سفتارولین ابتدا بروشور دارویی را مطالعه کنید ، تا اطلاعات کافی از دارویی که مصرف می کنید بدست آورید .
داروی سفتارولین را طبق تجویز پزشک مصرف کنید . تا زمانی‌ که استفاده صحیح و به موقع از سفتارولین انجام شود ، می‌ توانید اثر آن را ببینید .
به تاریخ انقضای سفتارولین توجه کنید و از مصرف سفتارولین تاریخ گذشته خودداری کنید .
هرگز داروی سفتارولین را به فرد دیگری تجویز نکنید .
چنانچه شرایط یا بیماری خاصی دارید ، قبل از تجویز سفتارولین پزشک را مطلع سازید .
دوز و مقدار مصرف سفتارولین از فردی به فرد دیگر متفاوت است .
در صورت فراموشی دوزی از داروی سفتارولین به دستور العمل پزشک عمل نمایید .
روش مصرف و مدت زمان دوز مصرفی سفتارولین بستگی به نوع و شدت عفونت ، سن و وضعیت پزشکی فرد دارد و باید توسط پزشک تعیین شود .

 

توضیحات تکمیلی سفتارولین :

ویال تزریقی سفتارولین برای درمان عفونت‌ های باکتریایی مختلف مانند عفونت‌ های دستگاه تنفسی و عفونت‌ های پوست کاربرد فراوان دارد . آنتی بیوتیک سفتارولین ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی و تداخلات دارویی گردد .
 

 

 

 

 

 

توجه

 

توضیحاتی که توسط گروه نداآیلند برای انواع بیماری ها ، داروهای شیمیایی ، گیاهی ، مکمل ها و روش های درمانی ... ارائه شده ، صرفا جهت افزایش آگاهی و اطلاعات زمینه ای داروها است و فقط پزشک ، بر اساس وضعیت بیمار مجاز به درمان و تجویز دارو است . پس اکیدا توصیه میشود به هیچ وجه اقدام به مصرف خودسرانه داروها و مکمل ها و روش های درمانی ... ننمایید و حتما به پزشک مراجعه فرمایید .

 

گروه نداآیلند هیچگونه مسولیتی در قبال پیامدهای ناشی از استفاده خودسرانه موارد درمانی و داروها و مکمل ها و ... توسط اشخاص ندارد .

مطالب مشابه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا