قالیشویی تهران

خدمات پرستاری در منزل

1400.09.17
Queen Neda
0

امروزه به دلیل صنعتی شدن جوامع و مشغله زیاد افراد، پرستاری از سالمندان، کودکان و بیماران خاص در منزل، به کاری بسیار سخت بدل شده است. بیشتر اعضای خانواده اعم از زن و مرد به دلیل ساعات کاری طولانی، فرصتی برای نگهداری از عزیزان خود را ندارند. ضمن آن که نگهداری از برخی بیماران، در حیطه تخصص افرادی تحت عنوان پرستار است. به همین دلیل مراکز خدمات پرستاری در تهران و سایر نقاط کشور راه اندازی شده اند. این مراکز و شرکت های خدمات پرستاری نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

 

خدمات پرستاری

 

بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران

 

جستجوی لیست مراکز خدمات پرستاری در تهران، به آسانی در فضای اینترنت قابل انجام است. ضمن آن که اپلیکیشن های زیادی نیز این خدمات را به صورت شبانه روزی و در اسرع وقت به شما ارائه می‌کنندو اعزام پرستار به منزل شما را انجام خواهند داد. پرستاران شاغل در این مراکز باید دوره های علمی و آموزش های تخصصی مراقبت از بیماران را گذرانده و یا تحصیلات مرتبط با پرستاری داشته باشند. زیرا کنترل وضعیت بیمار و داروهای او، امری تخصصی و نیازمند مهارت بسیار است. ضمن آن که این افراد باید تعهد اخلاقی و انسانی لازم را نسبت به فردی که از او مراقبت می کنند داشته باشند. سلامت جسمی و روانی پرستاران نیز، یکی دیگر از فاکتورهایی است که باید لحاظ شود.

 

انواع خدمات پرستاری در منزل

 

خدمات پرستاری در منزل ، شامل انواع زیر است :

 

  • پرستار سالمند در منزل : به دلیل حساسیت افراد و سلامتی آن ها در سنین سالمندی، نگهداری و مراقبت از این عزیزان، بسیار اهمیت دارد. افراد شاغل امکان پرستاری از والدین سالمند خود، به صورت شبانه روزی را ندارند. به همین دلیل یکی از مهم ترین و حساس ترین خدماتی که در این مراکز انجام می پذیرد، پرستاری از سالمندان است.

 

  • پرستار کودک در منزل : کودکان نیازهای عاطفی، جسمی و روانی زیادی دارند. پدران و مادران شاغل نیاز به کمک فردی دارند که در نبود آن ها، امور مربوط به فرزند دلبندشان را انجام داده و از او مراقبت کند. این فرد باید تخصص و تجربه لازم در زمینه کودکان را داشته باشد تا بتواند به نحو احسن از او مراقبت کند.

 

  • پرستار بیمار در منزل : برخی از بیماران، پروسه درمان خود را در منزل طی می کنند. از طرفی برخی از بیماریها نیز مادام العمر و یا طولانی مدت هستند. نگهداری از بیماران امری کاملا تخصصی است و نیاز به پرستاران با تحصیلات مرتبط و ارتباط آن ها با پزشکان بیمار هست.

 

  • انواع خدمات پزشکی در منزل : اعزام پزشک به منزل شما، جهت معاینه و انجام امور پزشکی و همچنین اعزام نمونه گیر برای انواع آزمایش های تشخیصی نیز بخش دیگر خدماتی است که توسط مراکز و شرکت های خدمات پرستاری در منزل انجام می شود. سرم تراپی، تزریقات، تست قند خون، فیزیوتراپی، سونداژ، کشیدن بخیه، کنترل فشار خون و انجام پانسمان دیگر خدمات پزشکی در منزل است که توسط این مراکز انجام می شود.

 

قیمت خدمات پرستاری در منزل

 

قیمت این خدمات بسته به نوع، زمان و لوازم و داروهای مصرفی مورد نیازو تعرفه، تعیین می شود. به طور مثال تعرفه تعویض سوند و کاتتر در سال 99، 86400 تومان، سرم تراپی 26600، تزریق داخل وریدی 20000 تومان، پانسمان زخم دیابتی 53300 تومان و انجام همودیالیز 132800 تومان و مراقبت حرفه ای پرستاری به ازای هر ساعت 18600 تومان تعیین شده بود. تعرفه خدمات پرستاری در منزل 1400 نیز در دسترس است. باید توجه داشت که این قیمت ها تنها دستمزد پرستاران برای انجام این امور است. قیمت داروها و لوازم مصرفی و رفت و آمد نیز در قیمت گذاری نهایی محاسبه خواهند شد.

 

 

( نداآیلند مسئولیتی در برابر خدمات پرستاری ارائه شده ندارد )

 

مطالب مشابه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا