قالیشویی تهران
رفوی فرض تهران
بهترین رفو کننده فرش تهران
تلفن رفوگری تهران

رفوی فرش

1400.09.17
Queen Neda
0

فرش یکی از لوازم منزل است که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ هنری، ارزش زیادی دارد، به خصوص اگر از نوع دست بافت باشد. انواع فرش، قالی، قالیچه، گلیم و گبه در منازل هر یک از ما یافت می شود که ابعاد مختلفی نیز دارند. حفظ و نگهداری از این انواع فرش، هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ هنری، اهمیت ویژه ای دارد.

 

به دلایل ذکر شده، شستشو و رفوگری فرش ، یکی از خدماتی است که به آن نیاز بیشتری داریم.رفوگری فرش و قالی، حرفه است که به عنوان یک هنر نیز شناخته می شود. زیرا این شغل در واقع دوباره بافتن بخشی از فرش است. رفوگری فرش نیاز به مهارت و تخصص بسیار زیادی دارد.

خدمات رفوگری فرش معمولا یکی از زیر مجموعه های خدمات مراکز و کارخانجات قالیشویی است. کلمه رفو، به معنای ترمیم کردن فرش های آسیب دیده است. هر نوع آسیبی که به فرش و قالی وارد شود، نیاز به ابزار و مهارت جداگانه و مهارت خاص برای رفوگری دارد.

 

رفوگری

 

انواع رفوگری فرش

 

بسته به نوع آسیبی که به فرش وارد شده، نوع رفوگری و تجهیزات مورد نیاز متفاوت است. این انواع شامل موارد زیر است:

  1. رفوگری فرش بید زده: بید زدگی معمولا در فرش هایی ایجاد می شود که مدت طولانی بلا استفاده و در محیط های بسته و بدون رفت و آمد بوده اند. پیش از انجام رفو، از بین بردن بیدهای فرش انجام می شود.
  2. رفوگری برای فرش های دچار پوسیدگی: فرش های الیاف طبیعی مانند فرش های پشمی، در اثر پاخوردگی و استفاده زیاد، دچار پوسیدگی می شوند. همچنین در اثر شستشوی زیاد و نامناسب نیز این مشکل ایجاد می شود.
  3. رفوگری فرش های سابیده شده: قرار دادن تحت فشار فرش و قالی باعث سابیده شدنپرزهای روی فرش و باقی ماندن چله فرش می شود.
  4. رفوگری فرش پاره: بی دقتی هنگام حمل و نقل فرش و ضربه با وسایل تیز، باعث پاره شدن فرش خواهد شد. برای رفع این مشکل، میزان پارگی فرش بسیار اهمیت دارد.
  5. رفوگری سوختگی فرش: این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می دهد. از جمله این مشکلات می توان به افتادن ته سیگار یا وسایل در حال سوختن بر روی فرش اشاره کرد. اگر ابعاد سوختگی زیاد باشد، امکان رفوی آن وجود نخواهد داشت.
  6. رفوی لکه های فرش: لکه های ناشی از جوهر و انواع رنگ بر روی فرش، با استفاده از خدمات رفوگری قابل رفع هستند. هر چه لکه قدیمی تر باشد، رفع آن زمان بیشتری خواهد برد.
  7. رفوی ریشه های فرش: گاهی ریشه های فرش دچار آسیب و پوسیدگی می شوند و نیاز به ترمیم دارند.
  8. رفو کردن شیرازه یا لبه فرش: در این حالت یک نوار چرمی در لبه فرش دوخته می شود تا هم از آسیب و هم از حرکت فرش بر روی سطوح جلوگیری کند.

 

هزینه رفوگری فرش

 

قیمت گذاری رفوی فرش بر اساس این که کدام یک از آسیب های فوق اتفاق افتاده اند، تعیین می شود. علاوه بر آن ابعاد فرش و هزینه ایاب و ذهاب نیز اهمیت دارند.

 

 

( نداآیلند مسئولیتی در برابر خدمات رفوگری ندارد )

 

مطالب مشابه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا