قالیشویی تهران

نقاشی ساختمان

1400.09.17
Queen Neda
0

پس از اتمام ساخت، یکی از کارهایی که مهم است و زیبایی ظاهری داخل ساختمان را تامین می کند، نقاشی ساختمان است. این کار در هنگام تغییر دکوراسیون و بازسازی منازل نیز مورد استفاده بسیاری از افراد و خانواده هاست. نقاشی ساختمان خوب و مناسب می تواند تحول زیادی در ظاهر محیط داخلی ساختمان ایجاد کند و به محیط زندگی و محل کار شما زیبایی زیادی ببخشد. ضمن آن که هر رنگ از لحاظ روانشناسی تاثیر خاصی بر روحیه و انرژی ما خواهد گذاشت. به طور مثال استفاده از رنگ آبی آسمانی برای اتاق خواب، آرامش بخش و مناسب خواهد بود. رنگ اتاق کودکان نیز بر روحیه آن ها تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

 

نقاشی ساختمان

 

برای انجام نقاشی ساختمان، ابتدا باید به دنبال نقاشان با تجربه و متخصصی باشیم که تعهد کاری بالایی دارند، زیرا نقاشی ساختمان امری تخصصی است که مراحل آن باید به دقت و با مهارت طی شوند. رعایت نظافت، یکی دیگر از خصیصه هایی است که در مورد نقاش باید در نظر بگیرید. برخی از افرادی که کار نقاشی ساختمان انجام می دهند، کار را سر موعد تحویل نمی دهند و شما را دچار دردسر خواهند کرد. بنابراین خوش قولی دیگر ویژگی مهم نقاش ساختمان خوب است.

 

برای یافتن خدمات نقاشی ساختمان در تهران و سایر نقاط کشور، لازم است تا موارد ذکر شده را لحاظ کنید.

 

موارد استفاده از نقاشی ساختمان

 

  • هنگام بازسازی و نوسازی ساختمان منزل یا محل کار
  • برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل
  • زیباسازی محیط زندگی و محل کسب و کار
  • نظافت و تمیزی دیوارها و سقف منزل
  • رنگ آمیزی دیوارهای ساختمان نوساز

 

مراحل نقاشی ساختمان

 

مراحل نقاشی ساختمان بسیار اهمیت دارند و در صورت انجام صحیح می توانند دوام بیشتری داشته باشند. این مراحل شامل موارد زیر است:

  1. زیر سازی و بتونه کاری دیوار و سقف: زیر سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کار به صاف و یکدست شدن سطوح، از بین بردن ناهمواری ها و سوراخ های روی دیوار و دوام رنگ کمک زیادی خواهد کرد.
  2. رنگ آمیزی دیوار و سقف: رنگ آمیزی هم به وسیله قلم مو و هم به وسیله غلتک انجام می شود. جنس رنگ مورد استفاده در این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است. این رنگ ها می توانند پلاستیک، آکریلیک و روغنی باشند. هر کدام از این رنگ ها مزایا و معایب مرتبط با خود را دارند. حلال و نحوه کار کردن با آن ها نیز متفاوت است. برای کیفیت بهتر رنگ آمیزی، این مرحله می تواند دوبار یا بیشتر انجام شود.

 

قیمت نقاشی ساختمان

 

دستمزد نقاشی ساختمان، به ازای هر متر مربع و بر اساس نوع رنگ مصرفی محاسبه می شود. این دستمزد شامل زیرسازی و رنگ آمیزی خواهد بود. قیمت نهایی خدمات نقاشی ساختمان، شامل مواد بتونه، هزینه رنگ و هزینه رفت و آمد نیز می شود.

به طور میانگین می توان گفت نقاشی رنگ روغن به همراه زیرسازی چیز در حدود 27 تا 35 هزار تومان به ازای هر متر مربع، نقاشی رنگ پلاستیک با زیرسازی از 21 تا 28 هزار تومان و نقاشی با رنگ اکریلیک و زیرسازی چیز مابین 26 تا 34 هزار تومان است. برای محاسبه دستمزد نقاش می توانید مساحت ساختمان مورد نظر را در 3 ضرب کرده و سپس عدد به دست آمده را در نرخ هایی که ذکر شده ضرب کنید.

همانطور که گفته شد قیمت رنگ به طور جداگانه محاسبه خواهد شد. این قیمت با توجه به برند و کیفیت رنگ متفاوت خواهد بود.

 

 

( نداآیلند مسئولیتی در برابر خدمات ارائه شده نقاشی ساختمان ندارد )

 

مطالب مشابه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا