قالیشویی تهران

داروی سفتازیدیم+آویباکتام

1403.02.30
Queen Neda
0

نام دارو به فارسی : سفتازیدیم+آویباکتام

نام داروی سفتازیدیم+آویباکتام به انگلیسی : Ceftazidime+Avibactam

نام های تجاری داروی سفتازیدیم+آویباکتام : Avycaz , Zavicefta , others

اشکال داروی سفتازیدیم+آویباکتام : ویال سفتازیدیم+آویباکتام

دسته دارویی سفتازیدیم+آویباکتام : دارو های ضد عفونت ، ضد باکتری

 

سفتازیدیم+آویباکتام

 

توضیح دارو و موارد مصرف سفتازیدیم+آویباکتام : 

داروی سفتازیدیم+آویباکتام یک آنتی بیوتیک قوی ضد باکتری و ضد عفونت است . آنتی بیوتیک سفتازیدیم+آویباکتام یک داروی متعلق به خانواده سفالوسپورین ها می باشد . سفتازیدیم+آویباکتام در درمان عفونت‌ های باکتریایی و جلوگیری از عفونت بعد از داروی موثره عفونت مورد نظر کاربرد دارد . از داروی ترکیبی سفتازیدیم+آویباکتام در عفونت های متوسط تا شدید استفاده می گردد .
یکی از دارو های ترکیبی نسل سوم سفالوسپورین ها ، آنتی بیوتیک سفتازیدیم+آویباکتام است ‌. ویال ترکیبی سفتازیدیم+آویباکتام از ترکیب داروی سفتازیدیم که یک آنتی‌ بیوتیک سفالوسپورینی است و داروی آویباکتام که یک مهار کننده بتالاکتاماز است ، تشکیل شده‌ است .
سفتازیدیم+آویباکتام یک داروی آنتی‌ بیوتیکی است که به دسته سفالوسپورین‌ ها تعلق دارد . سفتازیدیم+آویباکتام برای رفع عفونت‌ های باکتریایی مختلف مانند عفونت‌ های تنفسی و عفونت‌ های پوستی مفید است . داروی سفتازیدیم+آویباکتام ضد عفونت‌ های ادراری ، عفونت‌ های گوارشی و عفونت‌ های بیمارستانی است . سفتازیدیم+آویباکتام با اثر خود بر روی رشد و تکثیر باکتری‌ ها ، باعث مهار تولید پروتئین در سلول‌ های باکتری می‌ شود و در نتیجه باعث مرگ و از بین رفتن باکتری‌ ها می‌ شود . 

 

عوارض داروی سفتازیدیم+آویباکتام : 

در صورتی که پزشک داروی سفتازیدیم+آویباکتام را برای شما تجویز کرده است ، مطمئن باشید فوائد آن بیش از مضراتش است . همچنین لازم است بدانید اکثر افرادی که داروی سفتازیدیم+آویباکتام را مصرف کرده اند عوارض جدی این دارو را تجربه نکرده اند .
عوارض جانبی هنگام مصرف سفتازیدیم+آویباکتام ممکن است در برخی افراد دیده شود و پس از چند روز برطرف شود . در صورت تداوم و تشدید عوارض سفتازیدیم+آویباکتام ، حتما به پزشک مراجعه کنید .
مواردی از عوارض داروی سفتازیدیم+آویباکتام که احتمال دارد در شما دیده شود عبارتند از :
عوارض پوستی ، عوارض گوارشی ، عوارض حساسیت ، عفونت قارچی ، عوارض کلیوی و عوارض عصبی .

تداخلات دارویی سفتازیدیم+آویباکتام : 

سفتازیدیم+آویباکتام می تواند با دارو ها ، ویتامین ها یا مواد غذایی که ممکن است مصرف کنید تداخل پیدا کند . تداخل با سفتازیدیم+آویباکتام هنگامی رخ می دهد که موادی عملکرد دارو را تغییر دهد . برای پیشگیری از تداخل دارو ها هنگام تجویز سفتازیدیم+آویباکتام ، پزشک را از استفاده تمام دارو های مصرفی مطلع سازید . 
بعضی از دارو هایی که باعث تداخل با سفتازیدیم+آویباکتام می شوند ، عبارت است از :
آنتی‌ بیوتیک‌ های آمینوگلیکوزیدی مانند آمیکاسین ، دارو های ضد تشنج مانند فنی توئین ، دارو های کاهنده انعقاد خون مانند وارفارین و دارو های کلروپرومازین ضد روان‌ پرشی .

منع مصرف داروی سفتازیدیم+آویباکتام : 

قبل از تجویز سفتازیدیم+آویباکتام توسط پزشک ، پرونده پزشکی یا لیست دارو های مصرفی خود را همراه با بیماری هایی که اکنون به آن دچار هستید به پزشک ارائه دهید .
شاید دارو هایی را که مصرف می کنید با سفتازیدیم+آویباکتام منع مصرف داشته باشد . مصرف سفتازیدیم+آویباکتام در بارداری و شیردهی فقط با تجویز پزشک متخصص قابل استفاده می باشد .
مصرف سفتازیدیم+آویباکتام با دارو یا بیماری های زیر ممکن است ایجاد حساسیت کند : 
حساسیت ، عفونت قارچی ، بیماری‌ های کلیوی ، بارداری و شیردهی ، بیماری‌ های گوارشی .

روش مصرف داروی سفتازیدیم+آویباکتام : 

روش و دوز مصرف سفتازیدیم+آویباکتام بستگی به نوع عفونت ، شدت آن و توصیه‌ های پزشک دارد .

در هر صورت ، توصیه می‌ شود که دستورات پزشک را به دقت انجام دهید .
دوز مصرف سفتازیدیم+آویباکتام بستگی به نوع عفونت و شدت آن دارد .

پزشک دقیقاً خواهد گفت که چه مقدار سفتازیدیم+آویباکتام را باید مصرف کنید و چگونه آن را مصرف کنید .
سفتازیدیم+آویباکتام معمولاً براساس روز های مشخص توسط پزشک تجویز می‌ شود .

حتماً دستورات پزشک را درباره زمان و دوز مصرف رعایت کنید و دارو را به طور منظم مصرف کنید .
حتماً با پزشک خود درباره روش و دوز مصرف سفتازیدیم+آویباکتام صحبت کنید و هرگز خود سرانه تغییراتی در مصرف دارو اعمال نکنید .

با پزشک درباره عوارض ، تداخل ، منع مصرف و بیماری هایی که دارید مشورت کنید .

 

توضیحات تکمیلی سفتازیدیم+آویباکتام :

سفتازیدیم+آویباکتام به صورت ویال تزریقی تجویز می‌ شود و برای استفاده از آن نیاز به نسخه پزشک دارید .
بهتر است که قبل از استفاده از سفتازیدیم+آویباکتام ، به پزشک خود درباره وضعیت سلامت ، دارو های دیگری که مصرف می‌ کنید ، و هر گونه عوارض یا حساسیت قبلی مشورت کنید . پزشک می‌ تواند مقدار و نحوه مصرف سفتازیدیم+آویباکتام را برای شما تعیین کند .  

 

 

 

 

 

توجه

 

توضیحاتی که توسط گروه نداآیلند برای انواع بیماری ها ، داروهای شیمیایی ، گیاهی ، مکمل ها و روش های درمانی ... ارائه شده ، صرفا جهت افزایش آگاهی و اطلاعات زمینه ای داروها است و فقط پزشک ، بر اساس وضعیت بیمار مجاز به درمان و تجویز دارو است . پس اکیدا توصیه میشود به هیچ وجه اقدام به مصرف خودسرانه داروها و مکمل ها و روش های درمانی ... ننمایید و حتما به پزشک مراجعه فرمایید .

 

گروه نداآیلند هیچگونه مسولیتی در قبال پیامدهای ناشی از استفاده خودسرانه موارد درمانی و داروها و مکمل ها و ... توسط اشخاص ندارد .

مطالب مشابه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا